26 Kas
admin 9 Yorum14.323 okunma

Yorum Backlink Hataları

Kategori: Seo Yöntemleri

Bilinen seo taktikleri arasında bloglara yorum atarak backlik almak vardır. Bu yöntem son 5-6 aya kadar tutan bir yöntemdi ama. Artık Google da farklı düşünüyor. Değerlendirmelerini farklı yapıyor.

En çok yapılan hatalardan biri Türkçe içerikli sitelere yabancı blog backlink sağlamak. Google nasıl değerlendirir bunu?

İnsan gibi yani kendimiz gibi düşünelim. Yazdığımız bir yazıda kaynak olarak yabancı siteleri verebiliyoruz. Yabancı siteler de bize link verebilir. Bu gayet doğal. Ama yazı içerisinden yapılan bir bağlantı. Fakat yabancı bir bloga girip isim alanına anahtar kelime yazmanız bu garip bir durum. Tartışma mantığına uygun değil. Google da anlıyor bunu. Bu yolu bırakmak izlememek gerekiyor.

“Türkçe sitemiz var Türkçe içerikli sitelere yorum yapalım ,backlink kazanalım!” mantığı ile isim alanına anahtar kelime yazmanız sizi ele veriyor. Bugün bir yorum vardı temizlik malzemesi diye. Böyle bir insan olabilir mi? Elbette olmaz. Seo işini bilenlerde bu tip yorumlarda site adreslerine izin vermez.

Backlink demek sadece anahtar kelimeden kazanalıan link mi demek?

İşte bu konuyu çözmek gerekiyor. Trustrank neden önemsenmiyor? Sitenizin güvenilirliğini arttırmanız oterite kazandırmanız daha önemli değil mi? Site adından backlink alın. Blog yöneticilerini de huylandırmayın. Güzel bir yorumunuz olsun ve başkaları sizin sitenizde yorum yazarsa onlara da backlink verin. Çekinmeyin. Yabancılar tam olarak bunu yapıyor. Birbirlerini seven ,destekleyen siteler ve yüksek pagerank değerleri oluşuyor.

"Yorum Backlink Hataları" yazısı için 9 yorumyapılmış.

 1. facebook dedi:

  bilgiler ve anlatım için teşekkür ederim size

 2. firat ocal dedi:

  bilgiler için teşekkürler… ama backlink tabiri bana yabancı… yani sadece faydalandığım yada yazımda geçen konu hakkında bir siteden link vermek ise, evet zaman zaman ben de benzer yollar izliyorum… ama bu durum hiç bir zaman, aman benim siteme link versin kaygısıyla olmuyor… bilmem ki olmalı mı ki??

 3. Tolga dedi:

  Bilgiler için sağolun.

 4. Tolga dedi:

  Elinize sağlık .

 5. Alperen dedi:

  Gerçekten çok güzel anlatım olmuş , Ellerinize sağlık..

 6. A-D İstatistik dedi:

  Teşekkürler. Yararlı bilgiler..

 7. duvar saatleri dedi:

  çok yararlı bir site teşekürler…

 8. efitaş inşaat dedi:

  çok teşekürler…

 9. Taşdelen CADDE dedi:

  Hocam Paylaşımınız için çok teşekkürler.Gerçekten çok güzel paylaşım olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası