Kategori: Seo Yöntemleri

Seo Yöntemleri

09 Kas
admin 0 Yorum

Not provided %100 olacak

Kategori: Seo Yöntemleri

Google önümüzdeki yıl Google Analytics servisinde hangi anahtar kelime üzerinden sayfanıza ulaştığını tamamen kapatmayı planlıyormuş. Artık Google’dan bilgi almak zorlaşacak. SEO uzmanları ne yapacak? Anahtar kelime hedeflemelerini Google Adwords’den mi yapacak?

2015 önemli sorunlardan biri olacak gibi görünüyor bu durum. Not provided trafiğinin %100 rakamına ulaşması SEO yapmayı daha da zorlaştıracak. Belki de reklamlara daha fazla yönelim olabilir. Bu tip durumlar için acil çözüm planları mutlaka gerekli. Şimdiden bunu düşünseniz iyi olacak. İleriye odaklanmak sizi iyi yapar.

Not provided Google Analytics

29 Tem
admin 0 Yorum

Anahtar Kelimeleri Önem Sırasına Göre Ayırın

Kategori: Seo Yöntemleri

Anahtar kelime belirleme SEO çalışmalarında önemli bir noktadır diyebiliriz. Anahtar kelime önem sırasını Baş-Gövde-Kuyruk şeklinde 3 gruba ayırın.
Head bölümlemesi için 1 veya 2 kelimeden oluşan genel arama kelimelerini seçin.
Body bölümlemesinde 2-3-4 kelimeden oluşan alt kelime gruplarını aranma hacmi max 2-3 bin olacak şekilde Anahtar Kelime Planlayıcıdan belirleyin
Tail bölümlemesinde ise 4 ve üzeri kelimeden oluşan aranma hacmi düşük ama müşteri potansiyeli olabilecek kelimeler üzerinden seçmeye özen gösterin.

Anahtar kelime araştırmasını 3 gruba ayırarak yukarda bahsettiğim şekilde yapmaya özen gösterin.

24 May
admin 4 Yorum

Google içerik kalitesini nasıl belirliyor?

Kategori: Seo Yöntemleri

SEO uyumlu makale kaliteli makale midir? Ya da şöyle sorayım makalenin kalitesini ölçen otorite nedir? Bu konuda onlarca saçma fikir duyabilirsiniz. Google botu gelip içeriği okuyup aaa bu süper ya demiyor. Bot bu insan yapımı. Peki nerden anlıyor hangisi kaliteli hangisi kalitesiz…

4 sene önce 3000 kelimelik makale yazdım. Ansiklopedik bilgiyle dolu. Google gelip on numara demedi buna. O konuda tarihi bilgi araştıran sayısı çok az ki.

Bir görüş diyor ki makale uzun olacak uzun olunca ziyaretçi gelecek okuyacak. Bakacak çok kaliteli bu bir daha okuyacak derken saatler geçecek. 🙂 Yok öyle birşey arkadaşlar.

Ben Garanti müşteri hizmetleri kısayol diye arıyorum. Şimdi burayayaz.com a girip dakikalarımı neden orada geçireyim? İşimi görüp gideceğim çünkü. Kalite benim için hızlı öğrenip telefonu tuşlamaktır. Hani ziyaretçi çok kalınca kaliteli içerik oluyordu da Google puan veriyordu.

Arkadaşlar açıklayamayacağınız şeyleri duymadığınız zaman herşey kurallara uygun işliyor. Peki bunu açıklayın.

Bu konuda da kısa tespitler yapalım. Ben arama yaptım 1. sitede aradığımı bulamadım hemen çıktım. O site kaliteli mi? Değil.2. siteye baktım yine aradığım yok. 3. siteye girdim aradığımı buldum. Yine hızlı çıktım. Bu sefer tekrar geri dönmedim. Arama sorgusunu tekrar yazmadım. Demek ki cevap 3 teymiş. O zaman2012 de yazılan ve zaman zaman kısayol bilgisi güncellenen bu yazı kaliteli olmuş. 2 yıldır ilk5 de kalmış.

28 Mar
admin 2 Yorum

Link Ver Yüksel

Kategori: Seo Yöntemleri

SEO yöntemi olarak rakibe link verin deselerdi kimse bunu yapmazdı. Ama geçen sene bir fısıltı yayıldı birden linklemeler de arttı. Ama bu sefer işler sandığınızdan daha zorlaştı.

Hangi siteye link verelim?

Link verelim de gidip rakibe vermeyelim mantığı güdenler wikipedia,gazete gibi sitelere link vermeye başladılar. Bu sefer hiç hesapta olmayan siteler birden 1. sayfada rakibiniz olmaya başladı. Link verdikçe yükselinir Google sever fısıltısı bu sefer de başa bela oldu. O nedenle ver yüksel dönemi bu sene işe yarayacak ama dikkatli olmakta gerekiyor.

Aslında SEO kelimesinde yazdığı yazılarda kaynak link veren bir sitenin diğerlerine göre çok daha kolay sıralama aldığını gördük. Özellikle yabancı kaynaklara verilen linkleti tercih etmek şu an en doğru yöntem  Yabancı siteler size backlink vermiyor çünkü global bir diliniz yok. Fakat ingilizce global ve anlaşılabilir bir dil olarak kabul görmüş.

Peki Google ingilizce siteleri kaynak olarak görür mü?

Bu sorunun cevabını Türkçe aramalarda sıkça gördüm. Türkçe aramanızın ingilizce karşılığını ya da cevabını veren ingilizce siteler artık Google.com.tr de sıralama almaya başlamış. Son 2 aydır bunu gözlemledim. 2014 yılında artık arama sonucu bulamıyorsanız yabancı siteler SERP de size cevap verecek. Aşağıda Google Tag manager aramasında Türkçe ve İngilizce siteleri gördünüz mü?

15 Oca
admin 0 Yorum

SEO’da Yanlış Hedef Seçmek

Kategori: Seo Yöntemleri

SEO çalışmalarının temelinde doğru stratejiyi belirlemek ve yol haritasına buna göre belirlemek yatar. SEO yöntemlerinizi sektöre göre belirlerken ilk yapacağınız işlerden biri hedef kelime seçimidir. Yanlış hedefler konusunu hem firma hem de SEO danışmanı odaklı olarak ele alacağım.

Firmaların Yanlış Belirledikleri Hedefler

Her firma bulunduğu sektörde lider olmayı hedefler diyebilir miyiz? Hayır, diyemeyiz. Çünkü gerçek hayatta her firma gerçekten lider olmayı hedeflemiş olsa gerçekten çok kaliteli hizmetler alınabilirdi. Reelde kaliteli olmayan firmalar sanal dünyaya girmeye başladıklarında sektörde lider olalım ,Google’da ilk biz çıkalım mantalitesine sahipler. Reelde kalitesiz olup internette lider olmayı hedefleyince firmaların ilk yanlışları da başlıyor. SEO firmalarından ya da danışmanlarından ilk istedikleri sektörde ilk akla gelen firma olmak için sektör anahtar kelimesinde 1. olmak. Mobilya sektöründe faaliyet gösteriyorsanız ilk hedefiniz “mobilya” yazınca 1. Sırada çıkmak oluyor. Peki bu hedefe ulaşabiliyor mu firmalar?

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası