Etiket: tanıtım yazısı nasıl yayınlanır

15 May
admin 4 Yorum

Seo Dersleri 3

Kategori: Seo Dersleri

Seo Dersleri 2 ” yazımızda tanıtım yazısı alma kriterlerinden bahsettik. Önemli noktaları vurguladık. Link çeşitliliğinin önemi tanıtım yazıları ile ortaya çıkan bir etken aslında. Bu haftaki seo dersimizde şunlardan bahsedeceğim:

  • Nasıl tanıtım yazısı yazılır?
  • Tanıtım yazısı yazarken nelere dikkat etmeliyiz?

Nasıl tanıtım yazısı yazılır?

Tanıtım yazıları yazarken samimi olmalıyız. Başlık seçimimizde sadece kelime odaklı olmamalı. Örnek vererek açıklayalım:

Yanlış: Siemens Servisi
Doğru: Siemens servisi arıyorum , çalışkan siemens servisi

Kısacası başlıklarınız samimi ve inandırıcı olmalı. Tanıtım yazıları sadece google farm açısından değerlendiriliyor. O nedenle anahtar kelime odaklı, ben doğal değilim diye bağıran niteleiklerde başlık ve içeriklerde oluyor. Halbuki bu yazıları ya basın bülteni gibi resmi ya da blog yazarı gibi samimi hazırlamalısınız.

Blog yazma tekniği en uygun olanıdır. Eğer takip edilen bir blog ise yazıyı sanki blog sahibiymiş gibi %100 resmi olmayacak şekilde yazın. Takipçileri de bu yazıyı okuyup gerekirse ilgili siteden hizmet dahi alabilirler. Bu tarafını düşünmüyor seo danışmanları. Reklam olduğu bariz olan yazım teknikleri zararlı ve itici.

Tanıtım yazınızda firmanın iletişim bilgileri de bulunmalı. Firma siteleri için seo çalışması yapmıyorsanız site adı ve url adresi tam olarak geçmelidir. Firmalara yapılan seo danışmanlık hizmetlerinde yazıların sonuna firma iletişim bilgileri eklenmesi de faydalı olacaktır.

Tanıtım yazısı yazarken nelere dikkat etmeliyiz?

Hedef kelimelerimizi kalın ve renkli yapmalıyız. Önemli cümlelerin altını çizmeli ve anahtar kelimelerimizi paragraf başlarında mutlaka kullanmalıyız. 100-150 kelimelik yazılar yerine doyurucu bilgi içeren yazılar yazıp yayınlatmaya özen gösterin.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası