Etiket: Seo

22 Ara
admin 0 Yorum

SEO Stratejiniz Var Mı?

Kategori: Seo

SEO kavramının özgünlük ile ilişkisinin yüksek olduğunu söylüyoruz. Peki siz SEO stratejilerinizde ne kadar özgünsünüz? Kendinize ait SEO yöntemleri geliştirdiniz mi?

SEO uzmanı olarak çalışıyorsanız kendinize ait bir ilerleme planı mutlaka olmalı. Her anahtar kelime için aynı yolu izlemek yerine ana iskeletinize uygun olarak geliştirmeniz çok daha doğru olacaktır.

SEO demek Adwords düşmanlığı demek değildir.

SEO tamamen bir analiz işidir. Analiz için Adwords arama terimlerine ihtiyacınız varsa bir süre Adwords için bütçe ayırmanız da hiçbir sakınca yoktur.

Analiz araçlarına ücret ödemekten çekinmeyin. Bir firmada çalışıyorsanız rakip analizi için Ahrefs,Moz gibi sitelerden üyelik paketleri almanız çok doğru olacaktır.

Screaming Frog bazen rakiplerinizden alamadığınız backlinki , rakibinizin link verdiği siteden almanız için size iyi bir analiz sağlayabilir.

SEO yöntemlerinizi geliştirmek için farklı sektörlerde kendinize ait sitelerle farklı testler uygulayın. Sonuçlarını analiz edip iyi sonuç verenleri not edin.

28 Ara
admin 1 Yorum

Seo Dersleri 5

Kategori: Seo Dersleri

Seo Dersleri 4 ” başlıklı yazımızda sosyal ağları kullanmaktan bahsettik. Yabancı ziyaretçileri çekip nasıl sosyal bir site oluşturabileceğinizi anlattık. Seo Dersleri 5 adlı yazımızda ilk derslerimizdeki tanıtım yazısı yazma tekniğinde bazı eksiklikleri gidereceğiz.

Tanıtım yazılarının içerik kalitelerini nasıl arttırabiliriz?

Arama motoru olarak türkiye’deki hedef kitle Google.com.tr adresini kullanıyor. Google içerikleri tararken içeriklerdeki kapsamlı bilgiyi analiz ediyor. Siz insanlara verdiğiniz bilgilerde ne kadar yeterlisiniz? Yeterli ve kapsamlı bilgi burada önemli. Hazırladığınız reklam amaçlı yazı sektöre ne kadar hakim? Yazdığınız konuda hangi alakalı terimleri ve kelimeleri açıklayarak içeriyor? Bu konu çok önemli.

Tanıtım yazılarınızı yazarken konu hakkında ilgili başka kelime ya da terimleri de kullanın. Yazı sonunda ya da paragraf içerisinde bunların açıklamasını da kısaca yapın. Seo açısından yazdığınız bu açıklamalar yazının kalitesini arttırmış olacaktır. İçeriğimizde alakanın yüksek olması ve bilgi yoğunluğunun fazlalılığı size bir artı daha katacaktır.

12 Mar
admin 1 Yorum

Seo Dersleri 2

Kategori: Seo Dersleri

Seo Dersleri 1” yazısı ile seo dersleri serisine başlamış olduk. İlk dersimizde tanıtım yazılarının,profil veya forumlardan alınan backlinklerden neden fayda göremediğimizden bahsettik. Olumlu etki için iyi bir ders verdik.

Bu seo dersimizde tanıtım yazısı olarak bilinen backlinkleri alırken yayıncı siteyi nasıl seçeceğimizden bahsedeceğiz. Seo çalışmalarında kalıcı backlinklerin önemi bilinir. Tanıtım yazılarıda farklı sitelerden kalıcı bağlantılar almamızı sağlar. Fakat her siteden bu işlemleri yapmamanız gerekir.

Tanıtım yazısı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Tanıtım yazısı alacağınız sitenin dış link sayısı 20 altında olmasına dikkat edin.
  • Sürekli tanıtım yazısı yayınlayan sitelerin amacı anlaşılır Google tarafından. Bu nedenle yayınlattıracağınız sitedeki her yazının tanıtım amaçlı alınan yazılardan olmamasına dikkat ediniz.
  • Sitenize yaptığınız seo çalışmasında tanıtım yazısı alacağınız sitede benzer içerikler olup olmadığına ve ilgili kategori olmasına dikkat ediniz.
  • Yayınlattığınız tanıtım yazısları belli sayıda kelimeden oluşmamalıdır. 150,300 kelimelik yazılar Google tarafından fark edilir. Amacınız anlaşılabilir. Doğallıktan çıkmış olursunuz.
  • Kopya yazıları birden fazla sitede yayınlatmak yerine özgün yeni yazılar yazmaya çalışın.
  • Tanıtım yazılarınız seo odaklı olmalı. Yani anahtar kelime yoğunluğu belirli bir oranda olmalı. Bu oranı siz bulmak zorundasınız. 🙂
  • Yayınlatacağınız sitelerin çoğu WordPress alt yapılı olacağı ve All in One Seo eklentisi kullanılacağı için ilk paragrafınız kaynak kodlarında description meta etiketi olarak gözükecektir. Bu nedenle ilk paragrafta anahtar kelimelerinizi 2 cümle içerisinde kullanın.
  • Tanıtım yazısılarınızın etiketlerini de kendinize belirleyip yayınlatın.

Bu dersimizde yazdıklarımızdan ders almanızı umuyorum. Seo çalışmanıza siz önem vermezseniz başkası hiç önemsemez. Yazılarınızı kendiniz oluşturun ve kısa tutmayın. Üşenmeden hazırlayın. Kaliteli sitelerden ve yukarıdaki özelliklere de dikkat ederek alın.

Bu kategorideki diğer dersleri de inceleyebilirsiniz. (Bknz: Seo Dersleri )

16 Ara
admin 3 Yorum

Seoyu Anlamak

Kategori: Seo

Normal ve kullanılan link inşaa etme sistemini ifade edeceğim.Eğer dürüstçe uygulanırsa yükselmenin kaçınılmaz olduğunu söylemeliyim.
Seo,internetin işleyişini sağlayan bir tekniktir.Site yöneticilerinin sitelerini yönetmeleri için bir fırsattır. Seo’nun rolü sitenizin sayfa optimizasyonunda bir yapı sağlamaktır. Sitenize trafik sağlamak,pagerank değerinizi yükseltmek anlamına gelen bir yapıdan bahsediyoruz. Bir takım seo faaliyetleri ile bu yapıya ulaşabilriiz.

Faaliyetler arasında

Website analizi
Web için kullanılabilirlik
Anahtar kelime araştırması
Dizinlere ekleme
Meta etiketlerini oluşturma
Link İnşaa Stratejileri
Seo telif hakları
Başarıyı ölçme

Bunlarla ilgili geniş açıklamaları zamana yayınlayacağım.

17 Ağu
admin 3 Yorum

Web sitemizin tasarımı nasıl olmalı?

Kategori: Seo Dersleri

Web dünyasındaki herkesin ,tasarımcı,geliştirici,programcı gibi pozisyonlarda olan kişilerin bildiği ve uyguladığı bir takım kurallar vardır.
Web sitelerinin işlevsiz, kullanışsız ve gereksiz olmasının ardında internetin büyüsüne kapılmış ve yaptığı sitenin herkes tarafından konuşulmasını isteyen kişiler vardır. Aslında bu kişiler bu dünyanın en cahil olanlarıdır.
“Ben rakip siteleri gezdim. Benim sitem hepsinin bütün güzel özelliklerini barındırmalı , çarpıcı olmalı ve bizim 1 numara olduğumuzu anlatan bir animasyon olmalı.”
Size de tanıdık geliyor mu?
web siteniz

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası