Etiket: Seo Yöntemleri

15 Şub
admin 1 Yorum

SEO Tekniklerine değer katıyor musunuz?

Kategori: Seo

Sizde SEO teknikleri geliştiriyor musunuz? Peki geliştirdiğiiz tekniklere katma değer katıyor musunuz? Basit tekniklerle yavaş yavaş 6 ayda sıralama kazanmak için uğraşmak boşa zaman harcamak anlamına geliyor.

SEO tekniklerine katma değer katmak için içerik ve link ağına dikkat çekeceğim. İçeriklerinizi paravan ağınıza ne şekilde yaydığınız önemli. Bir çok SEO hedef sitelerindeki içerikleri kullanarak teknik geliştirmiyor.

SEO Tekniği 1

Alıntı yapma tekniği SEO yöntemleri arasında fazla kullanılmayan bir teknik. Haber sitelerinin yoğun ziyaretler almasının nedeni içerikleriin tamamının alıntı yapılıp daha doğrusu kopyalanıp yayınlanmasıdır. İçeriğin yayılması haber siteleri için ciddi bir artıdır. Haber sitesine link verilmese de içeriğin değerli bulunup paylaşılması önemli bir kavram. Kurumsal bir siteniz ve belirli bir hedef kitleniz olduğunu düşünürek bir teknik geliştireceğiz.

Tanıtım amaçlı satın aldığınız makalelerde alıntı olarak hedef SEO çalışması yaptığınız sitedeki içeriklerin %50 lik kısmını alıp kaynak olarak link vermeden alan adını ekleyin. Hem alan adından yapılan alıntı içerikler yayılacak hem de değerli olduğu için sayfanıza değer katacaktır.

22 Ara
admin 0 Yorum

SEO Stratejiniz Var Mı?

Kategori: Seo

SEO kavramının özgünlük ile ilişkisinin yüksek olduğunu söylüyoruz. Peki siz SEO stratejilerinizde ne kadar özgünsünüz? Kendinize ait SEO yöntemleri geliştirdiniz mi?

SEO uzmanı olarak çalışıyorsanız kendinize ait bir ilerleme planı mutlaka olmalı. Her anahtar kelime için aynı yolu izlemek yerine ana iskeletinize uygun olarak geliştirmeniz çok daha doğru olacaktır.

SEO demek Adwords düşmanlığı demek değildir.

SEO tamamen bir analiz işidir. Analiz için Adwords arama terimlerine ihtiyacınız varsa bir süre Adwords için bütçe ayırmanız da hiçbir sakınca yoktur.

Analiz araçlarına ücret ödemekten çekinmeyin. Bir firmada çalışıyorsanız rakip analizi için Ahrefs,Moz gibi sitelerden üyelik paketleri almanız çok doğru olacaktır.

Screaming Frog bazen rakiplerinizden alamadığınız backlinki , rakibinizin link verdiği siteden almanız için size iyi bir analiz sağlayabilir.

SEO yöntemlerinizi geliştirmek için farklı sektörlerde kendinize ait sitelerle farklı testler uygulayın. Sonuçlarını analiz edip iyi sonuç verenleri not edin.

19 Eyl
admin 1 Yorum

Seo ve İçerik Üretim Stratejileri

Kategori: Seo Dersleri, Seo Yöntemleri

Merhaba dünya diyerek uzun bir aradan sonra SEO derslerine ve yöntemlerine devam ediyorum. Yeni Penguen 2.0 algoritması ile içeriğin önemi ve önemsizliği konusu tartışmaya açıldı. İçerik önemliyse neden özgün olmasına rağmen hit almıyor? Bu sorunun cevabını birçok seo uzmanı tartışıyor. Özgün içerik eklemek yeterince sizi yükseltiyor mu? Özgün içerikler Google tarafında nasıl değerlendiriliyor? Özgün olmak ne demek? Bu yazımızda bu soruların cevabını inceleyeceğiz. Kesin cevaplar olduğunu düşünmeyin. SEO bazen matematiğinize uygun gelebilir ama bazen de sonuçlara bakınca mantık dışı olduğunu düşünebilirsiniz.

Özgün içerik eklemek yeterince sizi yükseltiyor mu?

İçeriğiniz aratılan bir içerik mi öncelikle bunun cevabını aramalısınız. AnaBritanica ansiklopedisindeki bir bilgiyi insanlara sunduğunuzda size dönüşü çok fazla olmayacaktır. Öğrencilerin ödev konuları olsa bile sizden önce ödev siteleri ön plana çıkacaktır. Bilgi kaynağı artık internet olduğu için doğru kaynağa ulaşmakta bazen çok zor olabiliyor. Özgün içeriğinizi sektöre uygun ve güncelliğini hemen yitirmeyecek konuları seçerek sağlamanız gerekiyor.

Örneğin iPhone 4 özellikleri ile ilgili bir yazı yazdınız. Bu içerik ürün ilk çıktığında size belirli bir ziyaretçi sağlayabilir. Fakat güncelliğini iPhone 5 ile yitirecektir. iPhone ve Samsung karşılaştırması ise çok daha taze bir içerik olacaktır. Yeni model çıktıkça bu içeriğinizi güncelleyin. İçerik güncellendikçe kalitesi de artacaktır. 1000 kelimelik bir yazı olduğunda güncel başlığa bir ziyaretçinin ulaşması sayfayı kaydırarak olacaktır. Bu durum ziyaretçi tarafında uygun olmaz. Ne yapacağız?

Toggle kullanarak açılır kapanır başlıklar oluşturacağız. Aktif ve açık başlık olarak güncel içeriği bırakmanız yeterli olacak. Hem geriye dönük karşılaştırmalar da aynı yazı içerisinde olacak. İşte size kaliteli ve özgün bir içerik. Bu içerik tekniği sıralamanızı yükseltecektir. Kısa yazılardan oluşan kelime yoğunluğu sağlanamayan içerikler ise sizi yükseltemez. Sadece günlük bot girişini arttırır.

Özgün içerikler Google tarafında nasıl değerlendiriliyor?

Artık Google yeni içerikleri yeni sitelerde indexlemek için acele etmiyor. Değerlendirme algoritması değişti. Donanımsal olarak ciddi enerji gerektiren bot ve indeksleme sistemi artık farklı çalışıyor. Bir içerik yayınlandığında site genel içeriklerine göre değerlendiriliyor. Benzer içerik konuları varsa kategorize edilmeye başlanıyor. Eğer yoksa sıralama alması artık çok zor. İçeriğinizde farklı kaynak linklerinde olması gerekiyor. Bu faydalı olma şeklindeki algılanmasını arttıracak. Bu önemli bir püf noktadır.

12 May
admin 0 Yorum

Google algılama algoritması

Kategori: Seo Yöntemleri

Google Türkiye tarafında arama sonuçları ile ilgili geliştirmeler sürmekte. Aranan kelimeleri algılama gücünün arttığı ortaya çıkıyor. Şu aramaya baktığımızda 5i1yerde kelime grubunun sonuçlarınıda 5 rakamının karşılık geldiği kelime direkt olarak arama sonuçlarına yansıyabiliyor.

Seo konusunda çalışan danışmanların da bu önemli ipucunu ne yönde kullanabilecekleri konusunda kendilerini geliştirmeleri şart diye düşünüyorum.  Yeni bir seo yöntemi olarak fark edenler kullanabilir.

14 Şub
admin 5 Yorum

Seo Stratejisi Belirleme

Kategori: Seo Dersleri

Seo alanında kendinizi geliştirmek için okumanızı tavsiye ediyoruz. Peki neler okumalıyız? Seo alanında birçok site hit amaçlı yazılar yazmaktadır. Bunları okumak her zaman iyi olmayacaktır. Özellikle seo ile ilgili alanlarda yapılan yorumları okuyun. Yorum yapanların sitelerini inceleyin. Bireysel stratejiler uzmanların bloglarında yayınlanmaktadır. Uzman olan kişiler kendilerini ön planda tutmazlar bunu da unutmayın. Google da arama yapıp ön planda olan sitelerdeki stratejiler birçok kişi tarafından bilinmekte ve çoğu zaman verilen seo taktiklerinin çok doğru olduğu yorumları yer almakta.

Seo yorumlarına dikkat!

Okuduğunuz seo içerikli yazılardaki olumlu yorumların aksine olumsuz veya farklı yanıt verenlerin yorumlarını not alın. Yorumlar size fikir verecektir ama sizin fikrinizi oluşturmasına,kaplamasına izin vermeyin.

Seo stratejimizi nasıl belirleyeceğiz?

Seo yöntemleri ilk aşamada test yolu ile çözülür. Kendi yaptığınız etkilere aldığınız olumlu ya da olumsuz tepkileri not alın. Yabancı blog ve sitelerdeki yazıları dikkatlice okuyun. Yabancı diliniz yoksa google translate aracı ile yazıyı çevirip anlamlı bölümlerini çıkartmaya çalışın.

Türkçe olarak rekabeti çok olan kelimelerin ingilizcelerinde ki rekabeti gözlemleyin. İlk 3 sayfadaki siteleri değerlendirin. Seo analiz kavramı burada devreye giriyor. Analiz gücü ve analitik düşünme önemli.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası