Etiket: seo ve tanıtım yazısı

12 Mar
admin 1 Yorum

Seo Dersleri 2

Kategori: Seo Dersleri

Seo Dersleri 1” yazısı ile seo dersleri serisine başlamış olduk. İlk dersimizde tanıtım yazılarının,profil veya forumlardan alınan backlinklerden neden fayda göremediğimizden bahsettik. Olumlu etki için iyi bir ders verdik.

Bu seo dersimizde tanıtım yazısı olarak bilinen backlinkleri alırken yayıncı siteyi nasıl seçeceğimizden bahsedeceğiz. Seo çalışmalarında kalıcı backlinklerin önemi bilinir. Tanıtım yazılarıda farklı sitelerden kalıcı bağlantılar almamızı sağlar. Fakat her siteden bu işlemleri yapmamanız gerekir.

Tanıtım yazısı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Tanıtım yazısı alacağınız sitenin dış link sayısı 20 altında olmasına dikkat edin.
  • Sürekli tanıtım yazısı yayınlayan sitelerin amacı anlaşılır Google tarafından. Bu nedenle yayınlattıracağınız sitedeki her yazının tanıtım amaçlı alınan yazılardan olmamasına dikkat ediniz.
  • Sitenize yaptığınız seo çalışmasında tanıtım yazısı alacağınız sitede benzer içerikler olup olmadığına ve ilgili kategori olmasına dikkat ediniz.
  • Yayınlattığınız tanıtım yazısları belli sayıda kelimeden oluşmamalıdır. 150,300 kelimelik yazılar Google tarafından fark edilir. Amacınız anlaşılabilir. Doğallıktan çıkmış olursunuz.
  • Kopya yazıları birden fazla sitede yayınlatmak yerine özgün yeni yazılar yazmaya çalışın.
  • Tanıtım yazılarınız seo odaklı olmalı. Yani anahtar kelime yoğunluğu belirli bir oranda olmalı. Bu oranı siz bulmak zorundasınız. 🙂
  • Yayınlatacağınız sitelerin çoğu WordPress alt yapılı olacağı ve All in One Seo eklentisi kullanılacağı için ilk paragrafınız kaynak kodlarında description meta etiketi olarak gözükecektir. Bu nedenle ilk paragrafta anahtar kelimelerinizi 2 cümle içerisinde kullanın.
  • Tanıtım yazısılarınızın etiketlerini de kendinize belirleyip yayınlatın.

Bu dersimizde yazdıklarımızdan ders almanızı umuyorum. Seo çalışmanıza siz önem vermezseniz başkası hiç önemsemez. Yazılarınızı kendiniz oluşturun ve kısa tutmayın. Üşenmeden hazırlayın. Kaliteli sitelerden ve yukarıdaki özelliklere de dikkat ederek alın.

Bu kategorideki diğer dersleri de inceleyebilirsiniz. (Bknz: Seo Dersleri )

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası