Etiket: SEO uyumlu makale

24 May
admin 4 Yorum

Google içerik kalitesini nasıl belirliyor?

Kategori: Seo Yöntemleri

SEO uyumlu makale kaliteli makale midir? Ya da şöyle sorayım makalenin kalitesini ölçen otorite nedir? Bu konuda onlarca saçma fikir duyabilirsiniz. Google botu gelip içeriği okuyup aaa bu süper ya demiyor. Bot bu insan yapımı. Peki nerden anlıyor hangisi kaliteli hangisi kalitesiz…

4 sene önce 3000 kelimelik makale yazdım. Ansiklopedik bilgiyle dolu. Google gelip on numara demedi buna. O konuda tarihi bilgi araştıran sayısı çok az ki.

Bir görüş diyor ki makale uzun olacak uzun olunca ziyaretçi gelecek okuyacak. Bakacak çok kaliteli bu bir daha okuyacak derken saatler geçecek. 🙂 Yok öyle birşey arkadaşlar.

Ben Garanti müşteri hizmetleri kısayol diye arıyorum. Şimdi burayayaz.com a girip dakikalarımı neden orada geçireyim? İşimi görüp gideceğim çünkü. Kalite benim için hızlı öğrenip telefonu tuşlamaktır. Hani ziyaretçi çok kalınca kaliteli içerik oluyordu da Google puan veriyordu.

Arkadaşlar açıklayamayacağınız şeyleri duymadığınız zaman herşey kurallara uygun işliyor. Peki bunu açıklayın.

Bu konuda da kısa tespitler yapalım. Ben arama yaptım 1. sitede aradığımı bulamadım hemen çıktım. O site kaliteli mi? Değil.2. siteye baktım yine aradığım yok. 3. siteye girdim aradığımı buldum. Yine hızlı çıktım. Bu sefer tekrar geri dönmedim. Arama sorgusunu tekrar yazmadım. Demek ki cevap 3 teymiş. O zaman2012 de yazılan ve zaman zaman kısayol bilgisi güncellenen bu yazı kaliteli olmuş. 2 yıldır ilk5 de kalmış.

28 Mar
admin 1 Yorum

SEO Yazılarında İmla Kuralları İpucu

Kategori: Seo

Herkes SEO uyumlu makale yazıyor ama imla kurallarını hiç dikkate almıyor. Sen dikkate almıyorsun ama Google anadilin düzgün kullanımına bakıyor, önem veriyor. Hadi canım bunu da nereden çıkardın dediğinizi duyar gibiyim. 😀 Bunun cevabını hem ipucunu da açıklayarak vereceğim.

Sitenize bir içerik yazıyorsunuz ve imla kurallarının da önemli olduğunu bilerek bunu yapıyorsunuz. Fakat gözünüzden kaçan noktalar oluyor. Bunu nasıl çözersiniz?

Yazarken imla hatalarını hızlı görmek

2 yöntem var. Birincisi Word yazım denetimi ile bu imla hatalarından kurtulmanız mümkün. Ama %100 değil. Bazı kelime kullanımları farklı olabildiği için eklerini unutsanız bile Microsoft sizi uyarmayabilir.

İkinci ve pratik yöntem ise Google Chrome kullanrak işi çözmek. İlk yöntemde Word formatında yazıp siteye aktarma yapıyordunuz. Fakat şimdi Chrome tarayıcısında yazarsanız yazım denetimi özelliği de çalıştığı için rahatlıkla hatasız yazmaya başlayabilirsiniz.

Google’ın imlaya verdiği önem tarayıcısındaki denetim mekanizmasının bulunması ile alakalı olduğunu sanırım anladınız. Bu pratik bilgiyi mutlaka değerlendirin.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası