Etiket: seo sırları

17 Şub
admin 4 Yorum

Seo Sırları 1

Kategori: Seo

Seo yöntemleri ve seo dersleri hakkında yazı yazarak başladığımız seo serüvenine bir sır serisi ile devam ediyoruz. Seo uzmanlarının açıklamadığı sırları olduğu bilinen bir şeydir. Ben bilinmeyen ve Türkiye’de örneği olmayan bir sırdan bahsedeceğim.

Seo ile ilgili oluşmuş olan piyasada backlink yöntemleri sıkça gördüğünüz yöntemlerdendir. Kısa sürede blog,forum,ziyaretçi defteri gibi sitelerden edinilen backlinkler etkili oluyordu. Ama Türkçe bir sitenin birden birçok yabancı siteden backlink alması doğal karşılanamaz. Peki bunu doğal bir hale getirmek mümkün mü?

Sırrımız yabancı backlinkleri doğal göstermekle ilgili. Öncelikle içeriklerimizin hemen yanında yabancı dilde yazılmış versiyonuna bir bağlantı ya da sekme ile geçiş yapacağız. Backlinklerimiz alakalı  yabancı sitelerden yabancı yazımıza verilecektir. Böylece yabancı sitelerden aldığımız backlinkler aynı dilde orjinal bir sayfaya gelecektir. Global olarak artısı olacağı gibi lokal olarak da artısını görebilirsiniz.

Denemekten çekinmeyin. Bu sırrı bilen ve kullanan az.

20 Haz
admin 8 Yorum

Seo Sırları Paylaşılmıyor

Kategori: Seo

Türkçe sitelere baktığımızda optimizasyon konusunu gerçekten çözmüş kişiler seo konusunda bilgi vermiyorlar. Açılan seo ile ilgili sitelerin birçoğu bu şekilde.  Fakat yabancılar bu konuda daha açık ve ingilizceniz varsa mutlaka yabancı siteleri incelemelisiniz. Özellikle seomoz.org u ve mozrank konusunu incelemenizi öneririm.

Seo kavramı yeni yeni filizlenirken Selçuk Hoca’nın sitesinde yazmış olduğu 30 altın ipucu birçok kişi için yol gösteren ve işe yarayan önemli yöntemlerdi. Onun gibi paylaşım yapanlar şu an çok az. Seo kavramı tartışma,deneme-yanılma ve tecrübelerle şekillenen bir hamurdur. Bunu unutmayalım.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası