Etiket: seo analiz

14 Şub
admin 5 Yorum

Seo Stratejisi Belirleme

Kategori: Seo Dersleri

Seo alanında kendinizi geliştirmek için okumanızı tavsiye ediyoruz. Peki neler okumalıyız? Seo alanında birçok site hit amaçlı yazılar yazmaktadır. Bunları okumak her zaman iyi olmayacaktır. Özellikle seo ile ilgili alanlarda yapılan yorumları okuyun. Yorum yapanların sitelerini inceleyin. Bireysel stratejiler uzmanların bloglarında yayınlanmaktadır. Uzman olan kişiler kendilerini ön planda tutmazlar bunu da unutmayın. Google da arama yapıp ön planda olan sitelerdeki stratejiler birçok kişi tarafından bilinmekte ve çoğu zaman verilen seo taktiklerinin çok doğru olduğu yorumları yer almakta.

Seo yorumlarına dikkat!

Okuduğunuz seo içerikli yazılardaki olumlu yorumların aksine olumsuz veya farklı yanıt verenlerin yorumlarını not alın. Yorumlar size fikir verecektir ama sizin fikrinizi oluşturmasına,kaplamasına izin vermeyin.

Seo stratejimizi nasıl belirleyeceğiz?

Seo yöntemleri ilk aşamada test yolu ile çözülür. Kendi yaptığınız etkilere aldığınız olumlu ya da olumsuz tepkileri not alın. Yabancı blog ve sitelerdeki yazıları dikkatlice okuyun. Yabancı diliniz yoksa google translate aracı ile yazıyı çevirip anlamlı bölümlerini çıkartmaya çalışın.

Türkçe olarak rekabeti çok olan kelimelerin ingilizcelerinde ki rekabeti gözlemleyin. İlk 3 sayfadaki siteleri değerlendirin. Seo analiz kavramı burada devreye giriyor. Analiz gücü ve analitik düşünme önemli.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası