Etiket: kurumsal seo hataları

22 Eyl
admin 2 Yorum

SEO Hataları: Farklı IP Aynı İletişim Bilgisi

Kategori: Seo

Seo çalışması yapan birçok firma tek bir site ile savaşmaz. Mutlaka aynı sektörde benzer siteler açarak pazar yüzdesini arttırmaya çalışır. Herkesin bildiği genel bir bilgi paravan sitelerin ya da ek sitelerin aynı ip blogunda olmaması bilgisidir. Bu kuralın doğru olduğunu kabul edelim. Bu kural doğruysa ve buna uygun çalışıyorsak amacımız Google’a farklı site olduğumuzu bildirmek.

Farklı iplerde hostingler alınıyor whois bilgileri değiştiriliyor. GWT (google webmaster tools ) hesapları ayrı seçiliyor. Buraya kadar herşey güzel ilerliyor. İletişim sayfasına geldiğimizde bakıyoruz aynı telefon numaraları, aynı adres ve firma bilgileri. Google sizi ipden whois den çözemedi ama aynı firma bilgilerinden yakaldı. Bundan haberiniz var mı? Eminim bunu düşünmemişsinizdir. Eğer yukarıdaki bilgiyi doğru kabul ediyor ona göre site oluşturuyorsanız siz de bütün gizliliğinizi ona göre planlamanız gerekiyor.

SeoVizyon bakış açısı nedir?

İnternette ip adreslerinin azalmasından dolayı ip v6 uygulamasına geçildiğini hepimiz duyduk. Aynı ipde bulunan 2 siteden sadece 1 tanesi 1. sayfada çıkabiliyordu. Ama bu 1.5 sene önceki algoritmaya uygundu. Şu an Google bu kritere bakmıyor. Aynı ip olup aynı kelimeye 1. sayfaya 3 site sokabiliyorsak demek ki düşünce doğrudur. Neden?

Çünkü 1 sektörde birden çok firma olabilir. Bunlar aynı hosting firması ile çalışabilir. Hangisinin internete katkısı çoksa hangisi daha fazla referer alıyorsa o daha kalitelidir şeklinde bakılır. Özgün içerik ekleme potansiyeline göre de bir değer kazanırsınız.Hosting unsurunu bence bu kadar ön planda tutmayın. Test edin.

Bir sonraki konumuz kendiliğinden değer yaratan içerikler olacaktır.

05 Haz
admin 2 Yorum

Kurumsal Firmaların SEO Hataları

Kategori: Seo

Kurumsal firmalar internetteki pazar payını fark etmeye başladıkça yani uyandıkça web sitesi yaptırmaya ve bu site için SEO hizmeti almaya başlıyorlar. Birçok hata da yanlış edindikleri bilgiler sonucunda süreci takip ediyor.

Kurumsal seo çalışmaları iyice analiz edildikten sonra geniş zaman dilimlerinde yapılmalı. Bulunduğunuz sektörde sizden önce çalışan 50 firma varken siz bir anda ilk sayfada olmayı beklememelisiniz. Yıllardır seo çalışması yapmış ya da yaptırmış firmaları bir kalemde geçmek kolay değil.

Seo hizmetinin pahalı olduğunu anlayan firmalar sağdan soldan duydukları backlink paketleri satan sitelerden paket alıp fırlamayı hedefliyorlar. Yanlış hedefleme tabi ki. Arabaya benzin koyunca gider mantığı malesef düz mantık. Arabanın motoru,tekeri bozuksa biraz gider sonra durur.Bu nedenle istikrarlı ve düzenli hizmet veren firmalarla çalışmk en doğrusu. Google’ın algoritmalarını takip eden, ceza aldıracak yöntemler izlemeyen firmaları tercih edin.

Uzun vadede düzenli yapılan çalışmaların çok fazla artı getirdiğini kendim gözlemledim. Danışmanlık yaptığım firmalarda da memnun olmayan henüz yok. Nedeni sitelerini kendi sitem gibi görmem ve bu yönde değer vermem. Müşteri kazanırsa ve mutluysa siz de mutlu olursunuz.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası