Etiket: dmoz

28 Haz
admin 13 Yorum

DMOZ’a Site Kaydetme

Kategori: Seo Dersleri

DMOZ‘a kayıt yaparken web sitenizin bulunduğu kategoriyi mutlaka çok iyi bir şekilde belirlemelsiniz. Bu işlem biraz zamanımızı alacaktır. Ama bu işleme mutlaka zaman ayırmak gerekir. Öncelikle rakip sitelerin DMOZ’ a nasıl kayıt olduklarını incelemek lazım. Dmoz’a kayıt gerçekten zor bir iş. Bu yüzden bazı kriterlere dikkat etmeliyiz :

dmozkategori

27 Haz
admin 4 Yorum

Dizin Nedir?

Kategori: Seo Dersleri

Dizinler web sitelerini kategorize eden ve aradığımız siteleri daha rahat bulmamızı sağlayan sistemlerdir.

dizinpara
Her ne kadar işimize yarasa da,Google trafik üzerinden gelir elde etmeyi amaçlayan ve SPAM dediğimiz siteler tarafından kirletilmiş durumdadır. İşte dizinler bu soruna çözüm buluyorlar. Bu nedenle daha güvenilirlerdir. Çünkü dizinlerde web sitelerinin incelemesini robotlar değil insanlar yaparlar.

Web sitelerinin dizinlere kaydedilmesi çok önemlidir. Çünkü arama motorları dizin sitelerini destekler ve özellikle sitenizin bir dizinde bulunması çok daha hızlı indexlenmesini sağlar.

dmozdmoz
Burada önemli bir dizinden söz etmek istiyoerum : DMOZ. Dmoz ,google destekli kaliteli bir web dizinidir. Sitenizi Dmoz’a kayıt ettirmeniz hızlı indexlenme ve seo açısından yararlı olacaktır.

Çok yaygın olmasa da DMOZ gibi büyük dizinler kaliteli ve sadık ziyaretçi kitlesi bulundurmaktadırlar. Direk hedef kitlenizin size ulaşması için dizinler önemlidir. Dmoz tamamen gönüllüler tarafından kontrol edilmektedir.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası