15 Şub
admin 1 Yorum2.087 okunma

SEO Tekniklerine değer katıyor musunuz?

Kategori: Seo

Sizde SEO teknikleri geliştiriyor musunuz? Peki geliştirdiğiiz tekniklere katma değer katıyor musunuz? Basit tekniklerle yavaş yavaş 6 ayda sıralama kazanmak için uğraşmak boşa zaman harcamak anlamına geliyor.

SEO tekniklerine katma değer katmak için içerik ve link ağına dikkat çekeceğim. İçeriklerinizi paravan ağınıza ne şekilde yaydığınız önemli. Bir çok SEO hedef sitelerindeki içerikleri kullanarak teknik geliştirmiyor.

SEO Tekniği 1

Alıntı yapma tekniği SEO yöntemleri arasında fazla kullanılmayan bir teknik. Haber sitelerinin yoğun ziyaretler almasının nedeni içerikleriin tamamının alıntı yapılıp daha doğrusu kopyalanıp yayınlanmasıdır. İçeriğin yayılması haber siteleri için ciddi bir artıdır. Haber sitesine link verilmese de içeriğin değerli bulunup paylaşılması önemli bir kavram. Kurumsal bir siteniz ve belirli bir hedef kitleniz olduğunu düşünürek bir teknik geliştireceğiz.

Tanıtım amaçlı satın aldığınız makalelerde alıntı olarak hedef SEO çalışması yaptığınız sitedeki içeriklerin %50 lik kısmını alıp kaynak olarak link vermeden alan adını ekleyin. Hem alan adından yapılan alıntı içerikler yayılacak hem de değerli olduğu için sayfanıza değer katacaktır.

SEO Tekniği 2

Sektörünüz ile ilgili güncel istatistikleri aylık olarak yayınlamaya çalışın. Bu yayınları haber siteleri ve şirket haberleri tanıtım sitelerine gönderin. Örneğin: kurumsalhaberler.com ve sirkethaberleri.com. E bültenler aracılığı ile yayılan bu kaynak içerikler sektör için katma değer yaratacaktır. Sektördeki firmalar bu tip verileri kullanarakta farklı satış stratejileri geliştirebilir.

SEO Tekniği 3

Bir soruya cevap veren videolar üretip Youtube, Vimeo gibi sitelerde yayınlayın. Videoların açıklama bölümlerinden de kaynak olarak sitenizi gösterin. Kullanıcıların sorunlarını çözen bu videolar aracılığı ile değerli hitler alacaksınız. Bu paylaşımlar üzerinden gelen bağlantılar SEO çalışmalarınızda size yarar sağlayacaktır.

SEO deneme ve analizi işidir. Deneyin lütfen.

"SEO Tekniklerine değer katıyor musunuz?" yazısı için 1 yorumyapılmış.

  1. Geri izleme: Link Ver Yüksel « Seo ve Seo Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası