14 Şub
admin 5 Yorum19.378 okunma

Seo Stratejisi Belirleme

Kategori: Seo Dersleri

Seo alanında kendinizi geliştirmek için okumanızı tavsiye ediyoruz. Peki neler okumalıyız? Seo alanında birçok site hit amaçlı yazılar yazmaktadır. Bunları okumak her zaman iyi olmayacaktır. Özellikle seo ile ilgili alanlarda yapılan yorumları okuyun. Yorum yapanların sitelerini inceleyin. Bireysel stratejiler uzmanların bloglarında yayınlanmaktadır. Uzman olan kişiler kendilerini ön planda tutmazlar bunu da unutmayın. Google da arama yapıp ön planda olan sitelerdeki stratejiler birçok kişi tarafından bilinmekte ve çoğu zaman verilen seo taktiklerinin çok doğru olduğu yorumları yer almakta.

Seo yorumlarına dikkat!

Okuduğunuz seo içerikli yazılardaki olumlu yorumların aksine olumsuz veya farklı yanıt verenlerin yorumlarını not alın. Yorumlar size fikir verecektir ama sizin fikrinizi oluşturmasına,kaplamasına izin vermeyin.

Seo stratejimizi nasıl belirleyeceğiz?

Seo yöntemleri ilk aşamada test yolu ile çözülür. Kendi yaptığınız etkilere aldığınız olumlu ya da olumsuz tepkileri not alın. Yabancı blog ve sitelerdeki yazıları dikkatlice okuyun. Yabancı diliniz yoksa google translate aracı ile yazıyı çevirip anlamlı bölümlerini çıkartmaya çalışın.

Türkçe olarak rekabeti çok olan kelimelerin ingilizcelerinde ki rekabeti gözlemleyin. İlk 3 sayfadaki siteleri değerlendirin. Seo analiz kavramı burada devreye giriyor. Analiz gücü ve analitik düşünme önemli.

Google’ın webmasterlara seo optimizasyon alanında önerdiği pdf veya yardım sayfalarını inceleyin. Birçok seo işi ile uğraşan kişi bunları basit görüp incelemez. Temel kurallar önemlidir aslında. Başkalarının önemsemediğini siz önemseyin.

Seo danışmanı olan arkadaşlara fikirlerinizi iletin ve onlarla tartışın. Beyin fırtınası her zaman strateji belirlemede önemlidir.

Seomoz gibi sitelerin ücretli üyelik bölümlerinde özel makaleler bulunmaktadır. Zaman zaman bu tip sitelere 1 aylık üye olup makalelerini indirin inceleyin. Başkalarının fikirlerini öğrenmek için paramı verilir demeyin! Yurt dışında emeğe saygı ücretini vermekten kimse çekinmiyor.

Bu aşamalardan sonra kendi çözümlemenizi de yapıp seo stratejinizi belirleyeceksiniz. Kendinize ait yöntemler oluşacak. Ama kendi algoritmanızı devamlı güncellemezseniz onlarda zamanın gerisinde kalabilir.

Öğrendiklerinizi zamanla kendi blogunuzda tartışmaya açın seo dersleri yayınlayın ve siz de paylaşımcı olun. Böylece yeni fikirleri de yorum olarak alacaksınız.

"Seo Stratejisi Belirleme" yazısı için 5 yorumyapılmış.

 1. ali dedi:

  Seo stratejisi belirlemk için bence ilk yapılması gereken seo kavramını detaylı olarak öğrenmek olacaktır. Seonun sadece arama motorlarında kelime bazlı yükselmek olmadığını SİTE KALİTESİ kavramı olduğunu öğrenmekten başlanabilir.
  Seo stratejisi belirlemeye başlamadan önce bloglar ile tecrübe kazanılmasını öneriyorum.

 2. recep dedi:

  Seo stratejisi belirlerken bence uzman kişilerden yardım alınmalı. Çünkü gerçek anlamda verim almak istiyorsanız dene-sonuç ile oldukça fazla zaman kaybı yaşayabiliriz

 3. hasan dedi:

  Seo stratejisi belirlemek ve yeni bilgiler öğrenmek için ingilizcenin şart olduğunu düşünüyorum. Bir süredir ingilizce öğreniyorum….

 4. kazım dedi:

  Uzun soluklu bir kavram seo stratejisi belirmek.
  Özellikle yeni başlayanlar için en büyük deneyim yep-gör taktiği olacaktır.

 5. Geri izleme: Seo ve İçerik Üretim Stratejileri « Seo ve Seo Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası