17 Şub
admin 4 Yorum4.344 okunma

Seo Sırları 1

Kategori: Seo

Seo yöntemleri ve seo dersleri hakkında yazı yazarak başladığımız seo serüvenine bir sır serisi ile devam ediyoruz. Seo uzmanlarının açıklamadığı sırları olduğu bilinen bir şeydir. Ben bilinmeyen ve Türkiye’de örneği olmayan bir sırdan bahsedeceğim.

Seo ile ilgili oluşmuş olan piyasada backlink yöntemleri sıkça gördüğünüz yöntemlerdendir. Kısa sürede blog,forum,ziyaretçi defteri gibi sitelerden edinilen backlinkler etkili oluyordu. Ama Türkçe bir sitenin birden birçok yabancı siteden backlink alması doğal karşılanamaz. Peki bunu doğal bir hale getirmek mümkün mü?

Sırrımız yabancı backlinkleri doğal göstermekle ilgili. Öncelikle içeriklerimizin hemen yanında yabancı dilde yazılmış versiyonuna bir bağlantı ya da sekme ile geçiş yapacağız. Backlinklerimiz alakalı  yabancı sitelerden yabancı yazımıza verilecektir. Böylece yabancı sitelerden aldığımız backlinkler aynı dilde orjinal bir sayfaya gelecektir. Global olarak artısı olacağı gibi lokal olarak da artısını görebilirsiniz.

Denemekten çekinmeyin. Bu sırrı bilen ve kullanan az.

"Seo Sırları 1" yazısı için 4 yorumyapılmış.

  1. caner şehit dedi:

    gerçekten etkileyici bir yazı ama benim bir sorum olacak yabancı sitelerden backlinki nasıl almamız gerek

    • admin dedi:

      Yabancı bloglarda yorum yazacaksanız mümkünse kelimeniz domain de geçiyor mu ona dikkat edin. Mümkün değilse yorum içerisinde domain adını geçirin ve hedef kelimenizden link vermeyin. Bu daha etkili olacaktır. Yorum içi seo yapmayı hedefliyoruz. Hedef kelime ile domain adı yorum içinde belirli bir oranda olsun yeterli.

  2. Geri izleme: Kurumsal Firmaların SEO Hataları « Seo ve Seo Yöntemleri

  3. Geri izleme: SEO Hataları: Farklı IP Aynı İletişim Bilgisi « Seo ve Seo Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası