19 Ağu
admin 1 Yorum7.581 okunma

Seo Dersleri 4

Kategori: Seo Dersleri

Seo Dersleri 3 ” yazımızda tanıtım yazısının yazılma tekniklerinden bahsettik. Ve çok önemli bir kapı araladık umarım bu aralıktan bakıp ışığı görmüşsündür. Okuduğunuzda kafanızda bir SEO ampulu yandıysa maksat yerini bulmuş demektir.

Bu hafta sosyal medyayı seo çalışmalarımıza bilinen klışe teknikler haricinde nasıl dahil edeceğimize değineceğim. Sosyal medyanın bireysel kitleleri oluşturmada önemini artık bilmeyen değil görmeyen yok.

Sosyal ağları web sitemizde sadece ikon ekleme mantığı ile kullanmamalıyız. Sosyalleşmek sadece bir ana dil tarafında olursa bir yere kadar gidebilecektir. Yabancı sosyal ağlarda nasıl yerimizi alabiliriz?

Sitemizde yazdığımız bazı önemli içerikleri farklı dillerde yazdıktan sonra yabancıların sosyal platformlarına girerek Türkçe yazımızın ingilizce ya da seçtiğimiz dil hangisiyse o dilde yabancılarla paylaşarak global bir seo haritası çizmiş olacağız.Biz nasıl ingilizce makaleleri okuyup linkliyor kaynak gösteriyorsak yabancılar da aynı yazının ingilizce versiyonunu okuduklarında aynı paylaşımı yapacaklardır.

İngilizce dil seçimi dünyaya hakim olmasından ve farklı birçok ülkede de anlaşılabilir olmasından kaynaklanıyor. O nedenle özel bir dil yerine global bir dil seçmek daha doğru olabilir. Türkçe olarak yayınladığımız yazının altında ingilizcesi de yazılarak sitemizin kalitesini çok etkin bir şekilde arttırabiliriz.

Yabancı hitlerin işe yaramadığını düşünmeyin. Sosyalleşmek her alanda olmalı. Sabit gelen bir yabancı hit yapacağınız seo çalışması için de yararlı olacaktır. Yazınızın ingilizce tercümesini article sitelerine yani makale sitelerine de göndererek yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki bu yazınız kalitesi yüksek bir yazı olmalı. Hangi alanda çalışıyorsnız o konuda yazıp o sektördeki kişilerin ilgisini çekmeye çalışın.

İngilizce sosyal ağ sayfa ve hesaplarınızda paylaşımlarınızı ayrı olarak yapabilirsiniz. Türkçe hesaplarda ek olarak ingilizce açıklamalar yazarak takipçi/hayran ve okuyucuları global olarak bir hesapta da toplamanız mümkün. Sosyal medyanın seoya etkisini az çok biliyoruz. Özellikle hit arttırması ve yazınızın paylaşılıp çok uzaklara gitmesini sağlayabilir. Yukarıda anlattığım gibi global çalışmak ise klasik olarak yapılan çalışmalardan sizi sıyıracaktır.

"Seo Dersleri 4" yazısı için 1 yorumyapılmış.

  1. seo ekibi dedi:

    teşekkürler gayet başarılı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası