15 May
admin 4 Yorum7.436 okunma

Seo Dersleri 3

Kategori: Seo Dersleri

Seo Dersleri 2 ” yazımızda tanıtım yazısı alma kriterlerinden bahsettik. Önemli noktaları vurguladık. Link çeşitliliğinin önemi tanıtım yazıları ile ortaya çıkan bir etken aslında. Bu haftaki seo dersimizde şunlardan bahsedeceğim:

 • Nasıl tanıtım yazısı yazılır?
 • Tanıtım yazısı yazarken nelere dikkat etmeliyiz?

Nasıl tanıtım yazısı yazılır?

Tanıtım yazıları yazarken samimi olmalıyız. Başlık seçimimizde sadece kelime odaklı olmamalı. Örnek vererek açıklayalım:

Yanlış: Siemens Servisi
Doğru: Siemens servisi arıyorum , çalışkan siemens servisi

Kısacası başlıklarınız samimi ve inandırıcı olmalı. Tanıtım yazıları sadece google farm açısından değerlendiriliyor. O nedenle anahtar kelime odaklı, ben doğal değilim diye bağıran niteleiklerde başlık ve içeriklerde oluyor. Halbuki bu yazıları ya basın bülteni gibi resmi ya da blog yazarı gibi samimi hazırlamalısınız.

Blog yazma tekniği en uygun olanıdır. Eğer takip edilen bir blog ise yazıyı sanki blog sahibiymiş gibi %100 resmi olmayacak şekilde yazın. Takipçileri de bu yazıyı okuyup gerekirse ilgili siteden hizmet dahi alabilirler. Bu tarafını düşünmüyor seo danışmanları. Reklam olduğu bariz olan yazım teknikleri zararlı ve itici.

Tanıtım yazınızda firmanın iletişim bilgileri de bulunmalı. Firma siteleri için seo çalışması yapmıyorsanız site adı ve url adresi tam olarak geçmelidir. Firmalara yapılan seo danışmanlık hizmetlerinde yazıların sonuna firma iletişim bilgileri eklenmesi de faydalı olacaktır.

Tanıtım yazısı yazarken nelere dikkat etmeliyiz?

Hedef kelimelerimizi kalın ve renkli yapmalıyız. Önemli cümlelerin altını çizmeli ve anahtar kelimelerimizi paragraf başlarında mutlaka kullanmalıyız. 100-150 kelimelik yazılar yerine doyurucu bilgi içeren yazılar yazıp yayınlatmaya özen gösterin.

Tanıtım yazısı yazdıktan sonra bir sonraki dersimizde hangi tür sitelerde yayınlayabilirsiniz ve yayınlayacağınız siteyi seçerken ne tür özelliklerine bakacaksınız konusuna değineceğim.

"Seo Dersleri 3" yazısı için 4 yorumyapılmış.

 1. Seo Danışmanı dedi:

  Samimiyet her zaman için çok önemlidir.

 2. kubilay yılmaz dedi:

  yazıyı okuduktan sonra baya bir yanlış yol izlediğimin farkına vardım.Yanlız hocam sitemin bugüne kadarki bu hatalarını nasıl düzeltebilirim yada nasıl ne tavsiye edersiniz.

  • admin dedi:

   Tanıtım yazısı ile ilgili hatalı yol izlediyseniz bundan sonraki yazılarda yukardaki yöntemi kullanmalısınız . Ayrıca bir tüya daha vereyim marka adı ve yaptığınız hizmetlerle ilgili yazıalrda yayınlatın. Bu yazılar linkinizi değil markanızı içersin. ABC kombi servisi ile kombi hizmetleri arasında sementik webde bir bağ kurulmasını sağlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası