03 Şub
admin 0 Yorum

Kurumsal Seo Yöntemleri

Kurumsal optimizasyon çalışmalarında kullanılacak yöntemler farklı seçilmelidir. SEO kavramını prestij katan bir iş olarak benimsemeniz gerekir.

Kurumsal SEO Adımları

Kurumsal SEO yapmaan önce müşteri ve kendinize soracağınız soru listesini hazırlamanız gerekir.

  1. Müşterinin beklentileri nelerdir?
  2. Müşterinin markası internette nasıl biliniyor?
  3. Kurumsal blog açılmış mı?
  4. Kurumsal sosyal medya yönetimi yapılıyor mu?
  5. Müşteriye kazanç sağlayacak hedef kelimeler neler?

Öncelikle bu soruları genişleterek soru-cevap planınızı Seo yöntemlerini belirlemeden önce inceleyebilirsiniz.

SEO yöntemlerinizde neleri listeye eklememelisiniz?

Kurumsal çalışmada öncelikle çalışacağınız firmanın KOBİ ya da büyük ölçekli bir işletme mi olduğuna dikkat etmelisiniz. Büyük ölçekli bir firma düşünelim: Garanti Bankası. Böyle bir banka için gidip forumlarda tanıtım yapmanız ne kadar saçma olur değil mi? Ya da imleme gibi işlemlerle uğraşmanız ne kadar mantıksız kalır değil mi? Prestiji yüksek kurumsal çalışmaların temeline pazarlama kavramını da koyarak fikir geliştirme şeklinde ilerletmelisiniz.

SEO sadece kelime bazlı bir çalışma değildir bunu artık öğrenmeye başladık. Kitleleri istenilen satışa yönlendirmek ve organize etmekte bizim işimiz. SEO danışmanlarının görevleri arasında organizasyonda var.

Analiz ve Veri Madenciliği

Veriyi yorumlamak bir SEO uzmanın asıl işlerindendir. Yaptığı çalışmalardan gelen dönüşüm bilgileri, ziyaretçi davranışları, sosyal tıklamalar gibi birçok veriyi analiz edip işlemeniz gerekiyor. Elinizde maden varsa ilk olarak onu işleyerek işe başlayabilirsiniz. Yani müşterinizn elinde Google Analytics, Yandex Metrica gibi veri kaynaklarını analiz edebileceğiniz hesaplar varsa ilk odaklanacağınız nokta bunların analizi olmalı.

Veri analizi ne değildir?

Google Analytics verilerine baktınız ve en çok ziyaret alan sayfaları gördünüz. Bu sayfalardan genellikle hedef kelime tahminleri yapılır. Peki ziyaret alamadığınız kelimeleri biliyor musunuz? Potansiyeli olup da sizin bu konuda bilginiz olmayan hedefleri bulmanız gerekmez mi? Yaklaşım çok önemli. 1 günde analiz yapılmaz. Günde 1 saat ayrılabilir ama sürekli olmak şartıyla.

Devamı gelecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası