07 Ağu
admin 0 Yorum6.117 okunma

Yanlış Seo Dersleri

Kategori: Seo Dersleri

Güncel forumlarda yanlış seo dersleri hızlıca yayılmakta. Seo gündemi şöyle: Sosyal ağ ile yükselin. İmleme siteleri ,twitter,facebook ile sosyal ağ kurun demek ne kadar doğru? 100 tane dig imleme sitesinden hesap açıp anasayfanıza link verecek şekilde imleme yaptınız. Hesaplar yeni açılmış ve ilk imlemeleri hep sizin siteniz. Google bunun sahte olduğunu fark etmeyecek mi?Tabi ki edecek. Sosyal ağ kuracağız imleyeceğiz diye komik ve trajik durumlara düşmeyelim.

Seo temelinde doğal etkileşimli site ağı yatıyor. Facebook da bir sayfa açtınız ve böylece sosyal ağ seosu yaptığınızı zannetiniz. Halbuki bu da yapay. Bir anda 5bin üyeniz oldu sayfanızın. Sitenin yaşı 1 bile değil ama muhteşem bir fanatik kitlesi var. Pek inandırıcı değil. Yanlış anlatılan seo derslerinden biri de budur.

Doğal sosyal ağ nasıl kurabiliriz?

Sadece yanlışları göstermek seo stratejisi için yeterli değil doğruusnu da göstermek gerekiyor. Siteniz için facebook sayfası oluşturduktan sonra yavaş yavaş üye toplamaya çalışın ve başka hayran sayfalarının sizin hayran sayfanıza link vermesini sağlayın veya anlaşın. Facebook sayfanız böylece daha güçlü olacaktır. Facebook içerisinde bir ağ kurun. Daha sonra ara ara yazılarınızı yayınlayın ve aktif tutunun.

İmleme sitelerinde ise başka otoriter sitelere de imleme yapın. 1 -2 ay sonra o hesabınızdan veya hesaplarınızdan kendi sitenize dönüşler yapın. Alt sayfaları imlemek artık çok daha etkilidir bunu da bir seo püfü olarak aklınızda tutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası