27 Şub
admin 0 Yorum6.612 okunma

WordPress Güvenlik ve SEO İlişkisi

Kategori: Seo

SEO çalışmalarının genelinde kullanılan CMS’ye baktığınızda WordPress görme olasılığımız çok yüksek. Kurumsal siteler de WordPress altyapısına geçerek SEO çalışmalarını daha iyi yapmaya çalışıyorlar. Aslında WordPress tek başına size sıralamalarınızda yükselme sağlamaz. Bunu bilmek ve bilerek hareket etmek gerekir.

Kurumsal siteler genellikle kurumsal blog kullanımına geçtikleri için WordPress ideal bir çözüm oluyor diyebiliriz. Webrazzi, teknokulis gibi bir çok teknoloji sitesinin de WordPress olduğunu görebilirsiniz.

WordPress ile yönetmek çok kolay.Bu nedenle tercih sebebi olduğunu açıklarayarak güvenlik konusuna gelelim.

WordPress güvenliğinin SEO açısından önemli olduğu hiç aklınıza geldi mi?

WordPress hesabınızın güvenliği artık çok önemli. Hackerlar brut force atakları ile şifrelerinizi kırıp yönetim panelinize giriş yapabilir. Giriş yaptıktan sonra sitenizi hacklemeyle uğraşmazlar. Yeni hack manifestosu sitenizden backlink almaya yönelik olarak çalışıyor. Sitenize hacklink ekleyerek sitenizin SEO çalışmalarını alt üst edebilirler. Zararlı ya da alakasız sitelere vereceğiniz habersiz linklerden dolayı sıralamalarınızda negatif değişiklikleri görürsünüz ama çözemezsiniz.

WordPress Hesap Güvenliği için RUBLON öneriyoruz.

Rublon-logo

Rublon Account Security WordPress güvenlik eklentisi hesabınızı 2 faktörlü koruma özelliği sayesinde anında korumaya alıyor.

Rublon güvenlik eklentisinin kurar kurmaz bütün kullanıcı hesapları koruma altına alınıyor. 1. seviye koruma özelliği devreye giriyor. Giriş yaptıktan sonra e postanıza gelen doğrulama linkine tıklamanız yeterli. Tek kullanımlık şifreler girmeyle uğraşmayadan kimlik doğrulama işlemini tek bir tıkla yapabiliyorsunuz.

E posta ile doğrulama yeterli bir güvenlik önlemi olarak gelmedi mi size? Bu durumda 2. seviyeye hesabınızı yükseltebilirsiniz. Rublon mobil uygulama güvenlik tipini seçtikten sonra ilk giriş işleminde sadece size özel oluşturulmuş Rublon QR kodunu akıllı telefonunuzdaki Rublon uygulaması ile taratın. Doğrulama işlemi anında gerçekleşsin ve hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

WordPress admin panele girişleri Rublon Account Security güvenlik eklentisi ile koruma altına aldıktan sonra rahatlıkla SEO çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

WordPress Güvenlik Eklentisi Rublon İndir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası