19 Ağu
admin 3 Yorum9.154 okunma

Web siteniz nasıl indexlenir?

Kategori: Seo Dersleri

Arama motorlarının botlar sayesinde sayfaları kendi veritabanlarına kaydetmesi olayıdır. Bu botlar sitenize girerler ve içeriklerimizi kategorize edip kaydederler. İçeriklerin kaydedilmesi belirli bir algoritma ile yapılır.

Google’ın 3 farklı robot botu vardır.

Adsense deep crawl ve fresh bot

adsense ,freh bot,deep crawl

Adsense,Google’ın para karşılığı sitelerinizde reklam yayınlamasını sağlayan bir sistemdir. Adsense botları içeriğe göre reklam yayınlamak için çalışır. İçerik değiştikçe reklamlarda bununla ilgili olarak çıkmaya başlar.

Freh Bot sitenizde bulunan en yeni sayfalarla ilgilenir. İçeriğiniziin binlerce sayfa olmasının bir önemi yoktur.Amazon gibi yeni ürün eklenen bir siteye 5dk da bir ziyaret edebilir. Ayrıca ziyaret sıklığının artması da Freh Bot için sitenin popülerliğinin artması anlamına gelir. Bu durumda da sitenize botun uğrama sıklığı artar. En yeni ürünler ilk olarak sizin sitenizde indexlendiyse bu da seo açısından önemlidir. Buna göre arama motorlarında güncellediğiniz içerikle ilgili iyi sıralamalar alan ilk site olabilirsiniz. Bu da satışlarınızı arttıracaktır.

Bir Google FreshBot‘u sitenize uğradığında sitenizi gezer ve bütün bağlantıları veritabanına kaydeder.Bu sayede DEEP Crawl sitenize geldiğinde ona yol göstermiş olur.

Deep Crawl botu sitenizde her ay 1 defa uğrar ve bütün içeriği indexler.Bu botun gelme sıklığı ne kadar artarsa Google’daki indexleriniz de o hızda artar.

"Web siteniz nasıl indexlenir?" yazısı için 3 yorumyapılmış.

 1. firat ocal dedi:

  açıkçası, hala istediğim kadar okuyucu sayısına ulaşabilmiş değilim… gündelik single ım 500 – 700 arası gibi… page wiewer ım ise 3000 – 6000 arası oynuyor… daha çok yazı yazabilsem sanırım daha çok indexleneceğim… ama dediğim gibi vakit bulamıyorum… hesaplarıma göre 100 ile 150 bin arasında bir okuyucu ve takipçi grubum var bu rakam ne zaman 300-500 bin arasına çıkacak, işte o zaman reklam almaya geçip para kazanabileceğim.. şu an sadece gönülden veriyorum… yazık ki çok yazık..

  • admin dedi:

   Tekil 500-700 ama okuyucu grubunuz binlerce. Hitinizin daha iyi olması laızm ama yazarken de bazı kurallara dikkat etmeniz lazım. Sadece Türkç kuralları değil.

 2. firat ocal dedi:

  yalnız sitemi google hariç hiçbir indexe yerleştiremedim… kodları tagları kullanmayı biraz öğrensem ve wordpress de nereye koyabileceğimi bilsem sanırım izleyici sayımı daha çok arttıracağım… demin alexa ya kaydettireyim dedim bir text çıktı tag çıktı kalakaldım öylece… biraz daha yükselse hitlerim, reklama bile girerim… biraz kazanmaya başlasam daha bir hevesle siteme yüklenirim… ama malesef indexlemede kodları yazmada çok eksiğim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası