Etiket: google gibi getir

23 Kas
admin 2 Yorum

Google Gibi Getir

Kategori: Seo Yöntemleri

Siteniz ya da blogunuz index almıyorsa ne yapacaksınız?Google gibi getir çözüm sunar mı? Google güncellemelerinden sonra index almama problemini nasıl çözeceksiniz? Sitem neden index almıyor diye sürekli bir araştırma içinde miisniz? Sorularınıza ipucu cevaplar verelim.

Web sitem neden hızlı index almıyor?

Sitesi index almayan birçok webmaster google add url ya da google gibi getir yöntemlerini kullanarak içeriklerinin hızlı bir şekilde index almasını sağlıyorlar. Bu yöntemi bilmiyorsanız öğrenmiş oldunuz. Bilmeyenler için açıklayalım: Google site yöneticisi araçlarına girerek Google Gibi Getir linkine tıkladıktan sonra url nizi yazmanız ve Google botun gelmesini sağlamanız çok kolay. Birden sitenizdeki içeriğin indexlendiğini ve botun da vızır vızır gezdiğini göreceksiniz. Peki bu doğru mu?

Hangi seo yöntemi index sorununu çözer?

Seo yöntemleri başka kullanıcıların sorunlara çözümler üretmesiyle gelişiyor. Fakat web sitenize zorla bot çekmeniz size artı sağlamaz. Google bot sitenizi indexlemiş olsa da asıl serp bölümünde sıralamaya sokması için yine sizi bekletiyor. Siz doğal olmayan yöntemlerle bot çekmeye çalıştığınızda malesef sıralama almayan içerikleriniz artıyor.

Google site yöneticisi araçları bölümüne Google gibi getir fonksiyonunune amaçla koydu bunu araştırmanızı öneriyorum. Bu yöntemi kullanmanızın henüz zararı kanıtlanmadı. Bunun yerine çevresi fazla Google Plus hesaplarından paylaşmanız ve buradan tıklamalar almanız çok daha doğru bir yöntem olabilir.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası