Etiket: google analytics user explorer

08 May
admin 0 Yorum

Google Analytics Kullanıcı Gezgini Özelliğini Yayınladı

Kategori: Seo Dersleri

Google Analytics, Kullanıcı Gezgini (google analytics user explorer) menüsünü yayına aldı bu hafta. Kullanıcılarınızın neler yaptığını izlemek artık Analytics’de mümkün.

kullanici-gezgini-google-analytics

Kullanıcı Gezgini bölümünde bir ziyaretçimizi inceledim. Fikircok.net’in daimi takipçilerinden birinin farklı günlerde direkt kanaldan geldiği ve bir içeriği okuyup çıktığını görüyoruz.

Analytics’de incelemeye başladığım bu özellik ile brand araması ya da direkt kanaldan sitemize gelen ve sitemizi bilen kişilerin davranışlarını rahatlıkla inceleyebiliyoruz. Bizim için önemli olan bu kişileri özellikle daha fazla incelemeliyiz.

E ticaret tarafında kullanıcı id bilgisi ile match edebilirseniz kupon ya da pop up ile kullanıcıyı alışverişe yönlendirecek aksiyonları almanız da mümkün.

İçerik sitelerine tavsiyem internal linking yaparken ziyaretçi davranışlarınızı mutlaka inceleyin. https://support.google.com/analytics/answer/6339208?hl=en şu an ingilizce kaynak olarak bu kaynaktan bilgi edinebilirsiniz.

Yeni kampanya landing sayfanız için segment yapıp buraya gelen kullanıcıların eğilimine göre ya da tıklamalarına göre farklı kurgular yapmanız da mümkün.

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası