15 Oca
admin 0 Yorum2.099 okunma

SEO’da Yanlış Hedef Seçmek

Kategori: Seo Yöntemleri

SEO çalışmalarının temelinde doğru stratejiyi belirlemek ve yol haritasına buna göre belirlemek yatar. SEO yöntemlerinizi sektöre göre belirlerken ilk yapacağınız işlerden biri hedef kelime seçimidir. Yanlış hedefler konusunu hem firma hem de SEO danışmanı odaklı olarak ele alacağım.

Firmaların Yanlış Belirledikleri Hedefler

Her firma bulunduğu sektörde lider olmayı hedefler diyebilir miyiz? Hayır, diyemeyiz. Çünkü gerçek hayatta her firma gerçekten lider olmayı hedeflemiş olsa gerçekten çok kaliteli hizmetler alınabilirdi. Reelde kaliteli olmayan firmalar sanal dünyaya girmeye başladıklarında sektörde lider olalım ,Google’da ilk biz çıkalım mantalitesine sahipler. Reelde kalitesiz olup internette lider olmayı hedefleyince firmaların ilk yanlışları da başlıyor. SEO firmalarından ya da danışmanlarından ilk istedikleri sektörde ilk akla gelen firma olmak için sektör anahtar kelimesinde 1. olmak. Mobilya sektöründe faaliyet gösteriyorsanız ilk hedefiniz “mobilya” yazınca 1. Sırada çıkmak oluyor. Peki bu hedefe ulaşabiliyor mu firmalar?

Az zamanda Çok işler başaracağız.

Bu söz yeni internete giren bir firma için çok riskli. İnternetle yeni tanışıp sektör kelimesinde lider olmayı kısa zamanda beklemek gerçekten büyük bir yanlış. SEO firmaları ile çalışmaya başladıklarında hedef kelimeyi verdiklerinde karşılaştıkları fiyatlar çok yüksek geliyor. 4 yıldır bu sektörde olan firmaların önüne geçmek için 2 ay ve düşük bütçeler onlara göre yeterli. Kısa sürede beklentileri SEO firmaları tarafından karşılanamayınca da internet planlarından vazgeçmeler başlıyor.

Firmaların hedef belirleme ve kazanç arttırma yöntemlerini belirleme konusunu SEO danışmanlarına bırakmaları gerekiyor. Farklı firmalardan teklifler alıp analiz ve strateji konusunda en iyi raporu sunanları tercih etmeleri gerekiyor.

SEO Danışmanları Yol Göstermiyor

Klasik SEO anlayışına sahip birçok firma ilk müşteri görüşmelerinde hedef kelimeleriniz neler şeklinde sorular yöneltiyorlar. Arama sorgularından anlamayan müşteriler de ilk akıllarına gelen sektörel kelimeleri söylüyorlar ve yüksek fiyat teklifi alınca da internete yatırım yapmıyorlar.

SEO danışmanlarının ilk olarak yapması gereken firma için hedefleri belirlemek olmalıdır. Sektöre yeni giren bir firmaya tek kelimelik sektör kelimesinde hedef belirlemek yanlış olacaktır. Önceliği anahtar kelime analizlerine göre daha az maliyet daha fazla kazanç (kısa vadede) getirecek kelimelere vermeleri gerekiyor. Böylece internet trafiğinden kazanç sağladığını gören firma SEO danışmanı ile çalışmaya devam edecek ve zamanla hedef büyütecektir. Bu nedenle SEO danışmanıysanız siz hedefleri belirleyin. Bilinçsiz müşterileri siz bilinçlendirin.

Başarı kalite ile paralel olarak ilerler.

Sanal alemde başarılı olmak için hem reelde hem sanalda kalitenizi arttırmanız gerekir. Müşterilere kaliteli hizmet sunamıyorsanız , talepleri karşılayamıyorsanız Google’da 1. Olmanız size sadece itibar kaybettirir.

Özetleycek olursak; SEO çalışmalarında hedeflerinizi profesyonel SEO uzmanlarının belirlemesine izin verin. Sabırlı bir şekilde ilerleyin. Hızlı yükselip hızlı düşmeyi göze almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası