28 Mar
admin 1 Yorum1.999 okunma

SEO Yazılarında İmla Kuralları İpucu

Kategori: Seo

Herkes SEO uyumlu makale yazıyor ama imla kurallarını hiç dikkate almıyor. Sen dikkate almıyorsun ama Google anadilin düzgün kullanımına bakıyor, önem veriyor. Hadi canım bunu da nereden çıkardın dediğinizi duyar gibiyim. 😀 Bunun cevabını hem ipucunu da açıklayarak vereceğim.

Sitenize bir içerik yazıyorsunuz ve imla kurallarının da önemli olduğunu bilerek bunu yapıyorsunuz. Fakat gözünüzden kaçan noktalar oluyor. Bunu nasıl çözersiniz?

Yazarken imla hatalarını hızlı görmek

2 yöntem var. Birincisi Word yazım denetimi ile bu imla hatalarından kurtulmanız mümkün. Ama %100 değil. Bazı kelime kullanımları farklı olabildiği için eklerini unutsanız bile Microsoft sizi uyarmayabilir.

İkinci ve pratik yöntem ise Google Chrome kullanrak işi çözmek. İlk yöntemde Word formatında yazıp siteye aktarma yapıyordunuz. Fakat şimdi Chrome tarayıcısında yazarsanız yazım denetimi özelliği de çalıştığı için rahatlıkla hatasız yazmaya başlayabilirsiniz.

Google’ın imlaya verdiği önem tarayıcısındaki denetim mekanizmasının bulunması ile alakalı olduğunu sanırım anladınız. Bu pratik bilgiyi mutlaka değerlendirin.

Etiketler:

"SEO Yazılarında İmla Kuralları İpucu" yazısı için 1 yorumyapılmış.

  1. Geri izleme: İmla kurallarına uyarak mı yazmalı? « Seo ve Seo Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası