21 Haz
admin 3 Yorum11.206 okunma

Neden SEO?

Kategori: Seo Dersleri

Seo terimi Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.İnternet dünyasında bir kavram haline gelmiş Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO‘yu artık olduğu gibi kullanıyoruz.

Seo aslında tamamen sunum ve pazarlama ile ilgili bir kavramdır. Yaptığınız web sitesini arama motorları aracılığıyla hedef kitlenize ulaştırmayı hedefler. doğru kullanıldığında pazarlama açısından kitlesek medya kullanımına göre daha avantajlıdır.Seo ,pazarlama sektöründe farklı bölümlere ayrılmaktadır.

– İnternet üzerinden pazarlama
– Etkileşimli pazarlama
-İnteraktif pazarlama
-SEM
-E-pazarlama
-Arama motoru pazarlaması

"Neden SEO?" yazısı için 3 yorumyapılmış.

  1. recep dedi:

    Seo kavramını pazarlama olarak en iyi açıklayan arama motoru pazarlamasıdır. Arama motoru pazarlama sadece adwords olarak algılanmamalıdır. Hedef kelimelerde ilk sayfalarda yer almak da bir pazarlama becerisidir.

  2. Uğur dedi:

    Seo gerçek kitleye ulaşmamızı sağlıcaktır. Birço kişi adwords bölümünün reklam olduğunu ve asıl aradığının o kısımda olmadığını bilir. O yüzden seoyu uzun vadeli yarar sağlıcak şeklinde düşünmek gerek

  3. ali cengiz dedi:

    Seo için bence herkezin tanımı hedef kitlesine göre farklılık gösterebilir. Bu maddeleri biraz daha açsaydınız daha güzel olurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası