28 Mar
admin 2 Yorum3.525 okunma

Link Ver Yüksel

Kategori: Seo Yöntemleri

SEO yöntemi olarak rakibe link verin deselerdi kimse bunu yapmazdı. Ama geçen sene bir fısıltı yayıldı birden linklemeler de arttı. Ama bu sefer işler sandığınızdan daha zorlaştı.

Hangi siteye link verelim?

Link verelim de gidip rakibe vermeyelim mantığı güdenler wikipedia,gazete gibi sitelere link vermeye başladılar. Bu sefer hiç hesapta olmayan siteler birden 1. sayfada rakibiniz olmaya başladı. Link verdikçe yükselinir Google sever fısıltısı bu sefer de başa bela oldu. O nedenle ver yüksel dönemi bu sene işe yarayacak ama dikkatli olmakta gerekiyor.

Aslında SEO kelimesinde yazdığı yazılarda kaynak link veren bir sitenin diğerlerine göre çok daha kolay sıralama aldığını gördük. Özellikle yabancı kaynaklara verilen linkleti tercih etmek şu an en doğru yöntem  Yabancı siteler size backlink vermiyor çünkü global bir diliniz yok. Fakat ingilizce global ve anlaşılabilir bir dil olarak kabul görmüş.

Peki Google ingilizce siteleri kaynak olarak görür mü?

Bu sorunun cevabını Türkçe aramalarda sıkça gördüm. Türkçe aramanızın ingilizce karşılığını ya da cevabını veren ingilizce siteler artık Google.com.tr de sıralama almaya başlamış. Son 2 aydır bunu gözlemledim. 2014 yılında artık arama sonucu bulamıyorsanız yabancı siteler SERP de size cevap verecek. Aşağıda Google Tag manager aramasında Türkçe ve İngilizce siteleri gördünüz mü?

google-tag-manager

SEO Global olmaya doğru ilerliyor

Aslında burda büyük bir etkileşim de olacak. Farklı dilde birçok site birbirine kaynak olacak. Böylece sadece Türkçe kaynaklarla yetinmeyeceksiniz. Globalleşen bu dünyada sizin de çalışmalarınızı buna göre planlamanız gerekiyor.

İngilizce içerikleriniz var mı?

Çok özel bir SEO tekniğini daha sizinle paylaşıyorum. Hem Türkçe hem İngilizce olan bir içerik yazın. Tabi ki İngilizce kısmı profesyonel olmalı. Yabancı sitelerden bu kaynağınıza backlink verildiğinde ceza alma riskiniz de ortadan kalkacak. Önemli bir SEO sırrımı paylaşmak istedim. Ama siz tembellik yapıp buna vakit ve nakit ayırmayacaksınız tahminim. Bu sır da sadece aklını kullananların faydalanacağı bir sır olacak.

Bilgiyi al kaç ama bir yorum yap!

Paylaşıyoruz bir zahmet sende fikrini yaz. Teşekkür etme beyin fırtınasına gel. ayda bir uğra cevap yazmış mıyım yorumuna bir bak. 😀 Etkileşim ve iletişim kurmak kazandırır. Kendi tecrübeniz bir yere kadar. Özetle bencil olmazsanız ve kaynak linklerinizi verirseniz çok daha hızlı bir şekilde Google’da yükselirsiniz.

"Link Ver Yüksel" yazısı için 2 yorumyapılmış.

  1. günay kuzgun dedi:

    SEO ve Özgün makale konusunda hizmet veren ekibimiz ile bu sektörlerde var olmak için her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Haliyle sektörden uzak kalmamak için diğer SEO uzmanları ne diyor diye de arada bir araştırma yapıyoruz. Bu sebeple araştırma yaparken yazınıza denk geldim. Güzel bilgiler paylaşmışsınız. Az ama öz bir değerlendirme yapmışsınız. Verdiğiniz bilgilerde size katılıyorum. Emeğinize sağlık.

    Günay KUZGUN
    yazarofisi.com / Site yöneticisi

  2. İkitelli Kurye dedi:

    Paylaşıyoruz bir zahmet sende fikrini yaz. Teşekkür etme beyin fırtınasına gel. ayda bir uğra cevap yazmış mıyım yorumuna bir bak HOCAM ÖZELLİKLE BURASI ÇEOK HOŞUMA GİTTİ BİLGİLERDE FEVKALADE ELLERİNİZE SAĞLIK..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası