28 Mar
admin 1 Yorum2.269 okunma

İmla kurallarına uyarak mı yazmalı?

Kategori: Seo

İmla kuralları ile ilgili yazdığım makaleyi okuduğunuzda Google’ın imla kurallarına çok önem verdiğini SEO açısından çok çok önemli olduğunu düşündüğünüze eminim. Fakat her zaman işler böyle yürümüyor. Şimdi size tam aksini söyleyeceğim. Maksat kafanız karışsın. Kafanız karışsında rakip SEO olmayın bize. 😀 Şaka şaka.

Amacım kafa karıştırmaktan çok kafa açmak. SEO uyumlu makale yazarken imla kurallarına uymasakda olur mu? Bu soruyu ilk sizin aklınıza getirmeniz lazım. Cevap evet. Ama nedeni var.

Samimi makale yazmak

Samimi bir dil kullanarak yazım kurallarına hiç dikkat etmeden yazılan doygun içerikli bir makale, %100 SEO uyumlu diye tabir edilen türde yazılan makaleden çok daha fazla etkili. Bu şaşırtmasın sizi. Hemen neden sonuç vereyim: Samimi dille akıcı yazılan bir makale kendini okutuyor. Bu açık ve net. Kendini okutan makale, uzunluğu da hesaba katılınca siteden çıkma oranını bir hayli düşürüyor. Bounce Rate düştüğünde sitede geçirilen süre artıyor. Ayrıca akıcı samimi makalenizi beğenen okuyucu sayfa ziyaretlerini de arttırıyor. Bunlar Google Analytics tarafında hesaplanıyor ve hanenize yazılıyor.

O nedenle ara sıra benim de yaptığım gibi samimi langur lungur makaleler de yazın. 😀 İnsanlar hızlıca okusun kalabalık kelimelere boğulmasın. Ben samimi yazsam da imla kurallarına dikkat ediyorum. Alışkanlık haline gelmiş yapacak birşey yok .

"İmla kurallarına uyarak mı yazmalı?" yazısı için 1 yorumyapılmış.

  1. Geri izleme: Google içerik kalitesini nasıl belirliyor? « Seo ve Seo Yöntemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası