27 Haz
admin 4 Yorum8.154 okunma

Dizin Nedir?

Kategori: Seo Dersleri

Dizinler web sitelerini kategorize eden ve aradığımız siteleri daha rahat bulmamızı sağlayan sistemlerdir.

dizinpara
Her ne kadar işimize yarasa da,Google trafik üzerinden gelir elde etmeyi amaçlayan ve SPAM dediğimiz siteler tarafından kirletilmiş durumdadır. İşte dizinler bu soruna çözüm buluyorlar. Bu nedenle daha güvenilirlerdir. Çünkü dizinlerde web sitelerinin incelemesini robotlar değil insanlar yaparlar.

Web sitelerinin dizinlere kaydedilmesi çok önemlidir. Çünkü arama motorları dizin sitelerini destekler ve özellikle sitenizin bir dizinde bulunması çok daha hızlı indexlenmesini sağlar.

dmozdmoz
Burada önemli bir dizinden söz etmek istiyoerum : DMOZ. Dmoz ,google destekli kaliteli bir web dizinidir. Sitenizi Dmoz’a kayıt ettirmeniz hızlı indexlenme ve seo açısından yararlı olacaktır.

Çok yaygın olmasa da DMOZ gibi büyük dizinler kaliteli ve sadık ziyaretçi kitlesi bulundurmaktadırlar. Direk hedef kitlenizin size ulaşması için dizinler önemlidir. Dmoz tamamen gönüllüler tarafından kontrol edilmektedir.

"Dizin Nedir?" yazısı için 4 yorumyapılmış.

 1. pehlivan dedi:

  Dmoz dışında artık Googlenin dizinleri pek önemsemediğini düşünüyorum. Alexa nekadar önemliyse dizinlerde o seviyeye geldi. Google dizinlere niçin eklediğimizi ve spam olduğunu anlayabiliyor. Bizim gördüğümüzü googlenin görmesi gayet doğal=))

 2. sabri dedi:

  Dizinler artık eskisi kadar malesef işe yaramıyor. Çoğu spam haline geldi. Sadece dmoz işe yarıyor oda kaliteden geçiyor.

 3. deniz dedi:

  Bir zamanlar alexada yükselmek, dizinlere kayıt ettirmek için r10da büyük rekabet vardı. Ancak şimdi google bizim gördüğümüzün çok fazlasını gördüğünden eskisi kadar bunlara önem vermemektedir.

 4. http://www.para-kazan.info/ dedi:

  Dmoz en iyi dizin bu alemde. diğerleriyle boşuna vakit kaybetmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
En Çok Okunanlar
Önemli Sayfalar
AmaçSEO Teması

© 2011 Seo ve Seo Yöntemleri - Seo derslerini okuyun ve kendinizi geliştirin.

Sitede yer alan tüm içerik Seo ve Seo Yöntemleri'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası